Весняні загрози

Весна завжди приносить зміни. Одних ми чекаємо, інші ж можуть виявитись зовсім небажаними. Як вчасно розпізнати характерні сезонні неприємності? Сьогодні ми поговоримо про весняну пильність.

Зміна сезону з холодного на теплий – явище глобальне. Разом з природою змінюються не тільки люди, а й оточуючі рукотворні об’єкти. Найсерйозніша небезпека весни полягає в тому, що навіть досвідчений водій зустрічає її з полегшенням: ух, перезимували! Це й не дивно – тепла погода «скасовує» багато дорожніх труднощів, якими нагороджує автомобілістів зима. Але можливість нарешті підвищити середню швидкість і кермувати активніше вступає в протиріччя з новими весняними ризиками. Тож для грамотного водія зміна сезону – це перш за все сигнал перебудувати свою ментальність на літній режим, а також потроїти увагу на час перехідного періоду. Куди спрямувати свою пильність, спробуємо розібратися разом.

Дороги

Разом зі снігом з дороги сходить асфальт – це чиста правда, особливо нинішньою весною. Весняних ям багато і вони розташовані безсистемно, в найбільш неочікуваних місцях. А найгірше те, що до нових ям часто ще не встигли добратись ремонтники і багато з них є буквально небезпечними. Такі ями бувають настільки глибокими, що поміщають половину колеса легкового авто, і тому з легкістю призводять до руйнування шини (а то й підвіски), з повною втратою контроля над машиною. Не слід покладатись на свій гострий зір та швидкісне кермування – місцями наші траси прикрашають вельми обширні «сузір’я» ям, які займають всю ширину проїжджої частини. Оскільки подібні ями зазвичай помічають в останній момент, їздити з високою швидкістю на початку весни можна тільки по добре знайомих дорогах.

Якщо сніг здирає з доріг шари асфальту, то розмітку і поготів! Її відсутність на багатосмугових дорогах небезпечне ДТП, в яких дуже нелегко виявити винуватця. Звичайно, простіше за все триматись свого місця на крайніх смугах, але й в середніх рядах потрібно «вести відлік» потрібної смуги, візуально прив’язуючись до країв проїжджої частини, бордюрів, відбійників. Майте на увазі, що напівстерта розмітка на дорозі може закінчитись несподівано, тому на малознайомих ділянках слід не забувати про своє постійне «позиціювання» на проїжджій частині з прив’язкою до іншої дорожньої інфраструктури. Особливо небезпечно втратити розмітку вночі, коли вона слугує одним із основних орієнтирів на дорозі – пам’ятайте про це в нічних поїздках.

“Підсніжники”

В провінційних містах весною з’являються велосипедисти, вони особливо небезпечні у перші дні свого сезону. Мова не йде про спортсменів в спеціальній формі та на дорогих велосипедах – якраз вони правила знають і шанують. Велика небезпека іде від немолодих людей з не нейбільш гострим слухом і зором, які до того ж не мають глибоких знань Правил дорожнього руху. Вони дуже небезпечні вночі, оскільки їх двоколісні машини рідко бувають укомплектованими ліхтарями та світловідблискуючими елементами. Але не залежно від часу доби кожен роз’їзд з таким велосипедистом повинен відбуватись з особливою акуратністю.

Автомобілістів, які їздять тільки в теплий час року, зараз небагато. В цьому випадку можна говорити про дачників – міщан, фодіїв вихідного дня, які відкривають свій сезон в березні-квітні. Часто в них старі, тихохідні та недоглянуті машини, перевантажений багажник і своєрідна манера водіння з позабутими за зиму навиками кермування. Опинившись в потоці поруч з таким «підсніжником», будьте готові до несподіваних маневрів з його сторони.

Ще один сезонний сюрприз для автомобіліста – скутеристи і мотоциклісти, особливо активні в перші теплі дні. Більше турбот приностять скутери, оскільки в основному це підлітки зі всіма відповідними цьому віку особливостями. Здебільшого вони збираються в групи, які хаотично переміщуються, несподівано з’являючись на проїжджій частині. Дорослі байкери на мотоциклах, як правило, краще організовані і приносять оточуючим мінімум незручностей, а байкери-одинаки небезпечні своєю несподіваною появою. Нюанс в тому, що швидкість руху потужних байків часто буває вище швидкості потоку. Враховувати цей фактор доведеться аж до осені, відстежуючи появу мотоциклістів у дзеркалах та в передньому секторі.

Пішоходи

З приходом тепла підвищується активність дітлахів: пішки, на велосипедах, скейтах і роликах хлопчики та дівчатка з’являються серед всього іншого і на проїжджій частині. Найбільш непередбачувані діти і підлітки, які зібралися в групи. Зона ризику – виїзди з дворів, території біля шкіл, парків і спортивних майданчиків. Не слід забувати, що лірично налаштовані представники молодого покоління люблять гуляти в малопомітних навушниках, тому не завжди реагують на звук двигуна і клаксон автомобіля.